Kapela " KAMEŇÁCI "( Stone Boys ) se zrodila v malé vesničce Kamenný Újezd / proto Kameňáci /, která leží 10 km jižně od Českých Budějovic. Byla založena převážně z muzikantů pocházejících z této vesničky na jaře roku 1996. V témže roce jsme nahráli svou první audio kazetu s názvem Kameňáci. 
      Zakládajícími členy kapely a zároveň interprety první kazety byly: Jenne Gustav, Jakeš Pavel, Pouzar Petr, Tůma Milan a Voráč Zdenek. Za dobu působení se v kapele vystřídalo několik dalších dobrých muzikantů jako třeba Čekan Ota-tuba, Němec Jarda-bicí,Prokeš Vojtěch-trumpeta, Bílek Milan-bicí a jiní, kteří se také zasloužili o dobré jméno kapely.
               Historie naší kapely se začala psát v hostinci u Lieblů v "Kameňáku". Hrálo se v této vesnické hospůdce na různých narozeninách, svatbách a bálech. Jak šel čas začala být kapela známější a se svým repertoárem se dostala do několika evropských států, jako například Rakousko, Německo, Španělsko, Řecko, Rumunsko a Rusko kde vystupovala na estrádách, festivalech či slavnostech piva.
               Kapela je v této době zaměřená převážně na produkci lidové a taneční muziky z 60.-80. let až po současné hity. Ve svém repertoáru jsou skladby jak českých tak i zahraničních interpretů, se kterými vystupujeme všude tam kde si chtějí lidé zazpívat a příjemně se pobavit.


                                                                                               
Těšíme se na dobrou zábavu s Vámi
Pouzar Petr
kapelník

Jihočeská kapela z Kamenného Újezdu